Prestiżowe wyróżnienie w konkursie „Grunt ma Medal” dla Invest-Parku Białogard

Prestiżowe wyróżnienie w konkursie „Grunt ma Medal” dla Invest-Parku Białogard

2016-10-25

 

 

 

Działka nr 2 w sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego w Białogardzie została uznana za najlepszy teren inwestycyjny w Województwie Zachodniopomorskim i wyróżniona tytułem „Grunt na Medal 2016”. Nagroda jest potwierdzeniem wysokiej jakości terenów inwestycyjnych oferowanych przez Białogardzki Park Inwestycyjny INVEST-PARK.

„Grunt na Medal”  to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, organizowany przez instytucje rządowe m.in. Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych terenów inwestycyjnych, w każdym z województw. W tym roku konkurs odbywał się  pod honorowym patronatem  Wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 179 terenów inwestycyjnych,  w tym działka nr 2 wchodząca w skład Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego INVEST-PARK .

Wyróżnienie osobiście odebrał w Warszawie Burmistrz Białogardu Pan Krzysztof Bagiński. INVEST-PARK, jako jedyny w dotychczasowej historii konkursu, wygrał ten konkurs już po raz drugi. Przypominamy, że na gruncie, który zwyciężył w  konkursie organizowanym w 2010 r., został wybudowany i wynajęty obiekt produkcyjny (5.000m2) dla międzynarodowej spółki Kabel-Technik-Polska, w której pracuje obecnie ok. 230 osób.

Przyznana w tym roku nagroda przyciąga jeszcze większą uwagę inwestorów i już wkrótce na terenach INVEST-PARKu  uruchomią działalność gospodarczą nowi przedsiębiorcy oferujący kolejne miejsca pracy – powiedział Krzysztof Bagiński Burmistrz Białogardu.

Grunt na Medal 2010 - obecnie działa tu firma Kabel-Technik-Polska zatrudniająca 230 osób
Grunt na Medal 2010 - obecnie działa tu firma Kabel-Technik-Polska zatrudniająca 230 osób.

 

 

Teren będący laureatem tegorocznej edycji konkursu Grunt na Medal
Teren będący laureatem tegorocznej edycji konkursu Grunt na Medal

 

 

Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński odbiera nagrodę "Grunt na Medal 2016"
Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński odbiera nagrodę "Grunt na Medal 2016"

 

 

Statuetka "Grunt na medal 2016"
Statuetka "Grunt na Medal 2016"

 

 

DSC_8495.jpg
DSC_8448.jpg
DSC_8542.jpg
DSC_8496.jpg