top of page

Kilkuset uczniów w firmach Invest Parku

Lekcje przedsiębiorczości w praktycznym wydaniu! Podczas Dni Otwartych około 600 uczniów z regionu koszalińskiego odwiedziło firmy ulokowane w Inkubatorze Technologicznym i Invest Parku w Białogardzie.


Coroczne wydarzenie skierowane jest do młodzieży ze szkół średnich regionu koszalińskiego, m.in. z powiatu białogardzkiego, świdwińskiego, kołobrzeskiego oraz miasta Koszalin. Odbywa się w ramach projektu "Tydzień Aktywnej Przedsiębiorczości" , który współfinansowany jest z budżetu województwa zachodniopomorskiego. To część uruchomionego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych "Modelu Wsparcia Przedsiębiorczości", którego jednym z celów jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży.


Młodzież odwiedziła hale produkcyjne parkowych firm, m.in. Kabel-Technik- Polska, poznając procesy technologiczne, stanowiska pracy, wymagane kwalifikacje, poziom wynagrodzeń, perspektywy zatrudnienia i

ścieżki kariery.


- Trwające przez cały tydzień Dni Otwarte to znakomita lekcja przedsiębiorczości w jej praktycznym wydaniu, to również doskonała okazja do zapoznania się z ofertami pracy, jakimi dysponują przedsiębiorcy funkcjonujący w Inkubatorze Technologicznym oraz Invest Parku – podkreśla Beata Ostrowska, prezes Invest Parku.

SISG oraz Invest Park Białogard wspierają szkolnictwo branżowe i techniczne, poprzez wzmacnianie współpracy między szkołami i uczelniami a pracodawcami, m.in. poprzez pomoc przedsiębiorcom w zakładaniu klas patronackich, organizowaniu staży i praktyk zawodowych dla uczniów i studentów.


- Nasza działalność w tym zakresie ma pomóc dopasować profile kształcenia do potrzeb inwestorów, którzy potrzebują wykwalifikowanych kadr, zarówno inżynierskich, jak i na stanowiska techniczne. Młodzież może dostać ciekawą i dobrze płatną pracę, a my – inwestorów, dla których dostęp do odpowiednich pracowników decyduje często o lokalizacji inwestycji – dodaje Tomasz Wegner, prezes SISG.


Comentarios


bottom of page