top of page
ZAINWESTUJ W BIAŁOGARDZIE

ZAINWESTUJ W BIAŁOGARDZIE

Białogardzki Park Inwestycyjny oferuje przedsiębiorcom kilka wariantów rozwoju inwestycyjnego:


1. SPRZEDAŻ TERENU POD BUDOWĘ OBIEKTU

Invest Park Białogard posiada ok. 30 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych z możliwością zasilenia we wszystkie media, z dogodnym dojazdem i przystankiem komunikacji miejskiej. Teren można podzielić na działki o dowolnej wielkości, zgodnie z potrzebami inwestora, nie mniejszych niż 0,5 ha. Grunty zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej, w sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego, w którym działa obecnie 8 polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz w pobliżu hal produkcyjnych i magazynowych 4 inwestorów Invest Parku. Po zakupie terenu przedsiębiorca we własnym zakresie realizuje inwestycję.


2. BUDOWA OBIEKTU „POD KLUCZ”

Invest Park występuje jako generalny wykonawca, który realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przy jego czynnym udziale. Przygotowuje także dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje (w tym środowiskową, pozwolenia na budowę, na użytkowanie obiektu).

3. BUDOWA OBIEKTU „POD KLUCZ” i SPRZEDAŻ ODROCZONA


Invest Park występuje jako generalny wykonawca, realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przygotowuje także dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje. Przez określony czas, nie dłużej niż 5 lat, inwestor wynajmuje obiekt (20% czynszu zaliczane jest jako zaliczka na poczet wykupu), a po upływie ustalonego okresu wykupuje po cenie umownej. Ostateczna cena najmu zależy od wartości obiektu oraz okresu, na jaki odroczony zostanie wykup.

4. BUDOWA OBIEKTU „POD KLUCZ" POD WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY

Invest Park występuje jako generalny wykonawca, realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przygotowuje dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje. Obiekt jest wynajmowany przez ustalony przez strony okres.

 

  • W każdym z wymienionych wariantów i na każdym etapie inwestycji oferujemy pomoc w realizacji przedsięwzięcia

 

  • Dedykowane inwestorom obiekty produkcyjne i magazynowe z częścią biurowo - socjalną i z niezbędną do produkcji infrastrukturą techniczną.

 

  • Każdy projekt o parametrach zgodnych z oczekiwaniami i ustaleniami z inwestorem w zakresie wielkości, konstrukcji, wyposażenia obiektu, terenu utwardzonego (plac manewrowy, powierzchnia składowa, parkingi).

 

  • Invest Park objęty działaniem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwia pozyskanie ulg inwestycyjnych, polegających na zwolnieniu z podatku dochodowego na 12 lat.

  • Aktywny i przyjazny samorząd lokalny oferuje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości na 5 lat.


Skracamy czas uruchomienia produkcji, obniżamy jej koszty

 

Czas przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego i przekazania nowego obiektu produkcyjnego dla inwestora zwykle trwa ok. 18 miesięcy. Na terenach Invest Parku na zlecenie inwestora pełny proces inwestycyjny trwa o połowę krócej.

Kompleksowa obsługa inwestorów i opieka poinwestycyjna

 

Do dyspozycji inwestorów są pracownicy Biura Obsługi Inwestora i zespół wysokiej klasy specjalistów z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. Pomagają w sprawnym uruchomieniu działalności gospodarczej i jej szybkim rozwoju.

 

Pomagamy w rekrutacji kadry

 

Invest Park wspiera inwestora w rekrutacji i szkoleniu pracowników. W pobliżu Białogardu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, ułatwiające dojazd do pracy mieszkańcom całego regionu. Partnerem Invest Parku jest Politechnika Koszalińska. Kształci się na niej ponad 9.000 studentów na ponad 50 kierunkach.


Kroimy na miarę - Dajemy czas na rozwój - Jesteśmy elastyczni
Invest Park – Twoje miejsce na
BIZNES!

ATUTY PARKU

ATUTY PARKU

logo_invest_park_pion.png
logo_invest_park_pion.png
logo_invest_park_pion.png

Dostępność komunikacyjna

Grunty przygotowane do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Możliwość wynajmu obiektu przemysłowego lub jego części

Kompleksowa obsługa inwestorów

i opieka poinwestycyjna

Pomoc w rekrutacji kadry

Wygodne miejsce do życia

Przyjazny samorząd i ulgi podatkowe

BIZNES JEST TU !

DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA


Białogard to 25-tysięczne miasto w województwie zachodniopomorskim. Białogardzki Park Inwestycyjny to nowe możliwości wsparcia dla przedsiębiorców planujących uruchomienie lub rozwój działalności produkcyjnej. Białogard to największy węzeł kolejowy na Pomorzu Środkowym. Każdego dnia przez stację Białogard kursuje ok. 70 składów pasażerskich i kilka towarowych. Stąd bezpośrednio można dojechać do większych ośrodków w kraju. Przez miasto przebiega droga wojewódzka (nr 163), o kierunku Kołobrzeg - Połczyn Zdrój - Czaplinek - Wałcz - Poznań oraz droga Białogard - Koszalin (nr 166). W odległości 8 km na północ od miasta przebiega droga krajowa Szczecin - Gdańsk (S6). Najbliżej położone lotniska to: Szczecin-Goleniów (95 km), Gdańsk (220 km) oraz Berlin (309 km).

GRUNTY PRZYGOTOWANE DO ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ


Invest Park Białogard posiada ok. 30 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, które możemy podzielić na działki o dowolnej wielkości, zgodnie z potrzebami inwestora. Dogodna lokalizacja gwarantuje bezpośredni dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych, portów morskich oraz lotnisk. Grunty zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej, z wygodnym dojazdem, przystankiem komunikacji miejskiej sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego.


Inwestorzy, którzy planują uruchomić działalność produkcyjną na terenach Invest-Parku, mają do wyboru jedną z czterech propozycji:

  1. Zakup terenu pod budowę obiektu

  2. Zakup obiektu produkcyjnego

  3. Wynajem obiektu produkcyjnego

  4. Wynajem obiektu produkcyjnego z możliwością jego zakupu po 3 lub 5 latach najmu.


Oferujemy tylko nowe obiekty produkcyjne i magazynowe z częścią biurowo-socjalną i z niezbędną do produkcji infrastrukturą techniczną, o parametrach zgodnych z oczekiwaniem inwestora.


KRÓTSZY CZAS URUCHOMIENIA PRODUKCJI I NIŻSZE KOSZTY INWESTYCJI

 

Czas przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego i przekazania nowego obiektu produkcyjnego dla inwestora zwykle trwa ok. 18 miesięcy. Na terenach Invest Parku a zlecenie inwestora pełny proces inwestycyjny może zrealizować nasza spółka w znacznie krótszym czasie, tj. w ciągu 6 - 9 miesięcy.


KOMPLEKSOWA OBSŁUGA INWESTORÓW I OPIEKA POINWESTYCYJNA


Do Państwa dyspozycji są pracownicy Biura Obsługi Inwestora i zespół wysokiej klasy specjalistów z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. Naszym zadaniem jest także likwidacja barier w relacjach pomiędzy inwestorem a administracją. Współpraca z Biurem Obsługi Inwestora i Funduszem Pożyczkowym zapewnia sprawne uruchomienie działalności gospodarczej w regionie oraz jej szybki rozwój. Naszymi klientami są firmy z Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii oraz Polski.

POMOC W REKRUTACJI KADRY


W pobliżu Białogardu krzyżują się ważne szlaki komunikacji drogowej i kolejowej, ułatwiające dojazd do pracy mieszkańcom całego regionu. W promieniu 35 km od Invest Parku mieszka ok. 310.000 osób, spośród których ok. 210.000 osób to osoby w wieku produkcyjnym.

 

W trakcie realizacji procesu inwestycyjnego wspieramy inwestora w rekrutacji pracowników o wysokich kwalifikacjach. Partnerem Invest Parku jest Politechnika Koszalińska. Kształci się na niej ponad 9.000 studentów, na ponad 50 kierunkach (m.in. elektronika, informatyka, mechanika, mechatronika, budownictwo i ekonomia). Przy współpracy z PUP organizujemy szkolenia przyszłych pracowników oraz pomagamy w rekrutacji kadry. Współpracujemy ze szkolnictwem branżowym w tworzeniu klas zawodowych pod kątem w kształcenia potrzeb rynku pracy i konkretnych inwestorów.

PRZYJAZNY SAMORZĄD I ULGI PODATKOWE


Invest Park to spółka powołana przez lokalny samorząd - Miasto Białogard. Jej zadaniem jest znaczne obniżenie kosztów i skrócenie procesu inwestycyjnego. Istnieje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i możliwość zwolnienia z podatków lokalnych.

WYGODNE MIEJSCE DO ŻYCIA


Bliskość wspaniałych terenów wypoczynkowych i plaż oraz bogactwo przyrody decydują o atrakcyjności Białogardu. W bliskiej odległości od miasta znajdują się znane uzdrowiska i kurorty - Kołobrzeg i Połczyn Zdrój oraz Darłowo. Okolice Białogardu to raj dla wędkarzy. Przez miasto przepływa rzeka Parsęta, która wraz z dopływami stanowi szczególne miejsce, do którego co roku, w okresie sezonu połowów troci wędrownej, ściągają liczne rzesze miłośników tej rzadkiej ryby. Białogard to miasto zieleni, wśród której działają liczne strefy aktywności. Jest tu wszystko, co potrzebne do wygodnego życia i pracy: urzędy i instytucje otoczenia biznesu, banki, szpital, szkoły i przedszkola, liczne sklepy, w tym znanych sieci, centrum kultury, kino, kluby i obiekty sportowe, szkoły tańca i jogi.
 

TERENY INWESTYCYJNE

TERENY INWESTYCYJNE

NA STRONĘ PANORAMĘ_edited.jpg
zdj1.jpg
zdj2.jpg
zdj3.jpg
DO POBRANIA

DOKUMENTY DO POBRANIA

Ankieta potrzeb klienta

Logo Invest Park Białogard

WAŻNE LINKI
bottom of page