top of page
ST INKUBATOR

INKUBATOR TECHNOLOGICZNY

W Białogardzkim Parku Inwestycyjnym Invest-Park zlokalizowany jest nowoczesny obiekt  Inkubatora Technologicznego o pow. 8.000 m². Oferuje on wynajem powierzchni produkcyjnej i biurowej o wielkości od 360 m² do 2.000 m². Atutami Inkubatora Technologicznego w Białogardzie są dobrze wyposażona i atrakcyjnie zlokalizowana infrastruktura zapewniająca przedsiębiorstwom warunki do prowadzenia własnej działalności gospodarczej przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz atrakcyjne warunki wynajmu.

Przedsiębiorcom z branży metalowej Inkubator oferuje nie tylko wynajem powierzchni produkcyjnej, ale również usługi w ramach Centrum Malowania Proszkowego.

Do dyspozycji inwestorów pozostaje także centrum wideokonferencyjne, które umożliwia szybki i sprawny kontakt z partnerem biznesowym.

 

W chwili obecnej w Inkubatorze działalność prowadzi 7 firm, które łącznie zatrudniają 400 osób. Największą powierzchnię w Inkubatorze zajmują inwestorzy zagraniczni, m.in. międzynarodowy koncern Valassis Communication, który przeniósł swój oddział z Wielkiej Brytanii oraz norweska spółka SBC Windows&Doors.

Na budowę i wyposażenie technologiczne Inkubatora, Stowarzyszenie pozyskało środki z unii Europejskiej, Rządu Polskiego i samorządów lokalnych. Realizację projektu rozpoczęto w 2007r. a zakończono w roku 2008. Koszty budowy obiektu oraz jego wyposażenia zamknęły się w kwocie 14 mln PLN.

W 2009r. Inkubator Technologiczny w Białogardzie otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii Inwestycja Roku 2009. Nagroda została przyznana przez Naczelną Organizację Techniczną - organizację polskich inżynierów i techników o 170-letniej tradycji.

Partnerem technologicznym Inkubatora w Białogardzie jest Politechnika Koszalińska - największa uczelnia techniczna na Pomorzu Środkowym.

resize_w6.jpg
ST INWESTORZY

INWESTORZY

logo_Logispak.jpg
Valassis-Logo_All-Navy.png
logo texim.png
tech gas.png
logo_KTP_CMYK_A4_registrated.jpg
bg.png
PROJEKTY UE

PROJEKTY UNII EUROPEJSKIEJ

logotypy_med.jpg

Białogardzki Park Inwestycyjny "Invest-Park" Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Rozwój przedsiębiorczości na terenie Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez uzbrojenie terenów Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego w Białogardzie"

Cel projektu: Lepsze warunki do rozwoju MŚP poprzez zwiększenie atrakcyjności i dostępności stref inwestycyjnych na terenie KKBOF

Dofinansowanie projektu z UE: 637 500,00 zł

 

Zakres rzeczowy projektu obejmuje następujące zadania:

  1. Budowa zjazdu publicznego z drogi wojewódzkiej nr 163,

  2. Budowa drogi wewnętrznej z odwodnieniem i infrastrukturą techniczną (instalacja oświetlenia drogi, sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej, sieć teletechniczna).

  3. Przebudowa linii napowietrznej 15 kV na kablową naziemną.

  4. Dostawa i montaż kontenerowej stacji transformatorowej.


Kontenerowa stacja transformatorowa nie będzie wyposażona w transformatory i układ pomiarowy wraz z przekładnikami. Wyposażenie stacji w transformator i układ pomiarowy oraz podłączenie do sieci zewnętrznej nastąpi w momencie pozyskania inwestora.

Celem projektu jest poprawa atrakcyjności strefy inwestycyjnej w Białogardzie  leżącej na terenie KKBOF poprzez uzbrojenie terenów inwestycyjnych. W efekcie poprawy infrastruktury strefy spodziewany jest wzrost poziomu inwestycji i przedsiębiorczości na rynku lokalnym, co przyczyni się do ograniczenia poziomu bezrobocia i wzrostu poziomu dochodów mieszkańców. Do korzyści społeczno-gospodarczych planowanych do osiągnięcia w wyniku realizacji projektu należą: - wzrost poziomu przedsiębiorczości na terenie gminy, - poprawa sytuacji na rynku pracy i podniesienie dochodów mieszkańców, - wzrost dochodów miasta z tytułu podatku od nieruchomości oraz udziału w podatkach dochodowych, - możliwość rozwoju istniejących przedsiębiorstw poprzez nawiązanie powiązań kooperacyjnych z nowymi inwestorami i możliwość dyfuzji wiedzy i nowych technologii.

OPINIE O NAS

OPINIE O NAS

„Mile nas zaskoczyła profesjonalnie przygotowana, kompleksowa oferta Inkubatora Technologicznego. Tylko Białogard posiada w ofercie niemalże natychmiastowy wynajem powierzchni produkcyjnej o tak wysokim standardzie, która spełnia nasze wymagania. Ponadto w sytuacji, w której potrzebowaliśmy zwiększyć wielkość wynajmowanej powierzchni, rozbudowano wynajmowaną przez nas halę i to w okresie zaledwie 4 miesięcy.”

ANDRE GERSTNER /  PREZES ZARZĄDU / KABEL - TECHNIK POLSKA

"Od pewnego czasu poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla naszej firmy. Najatrakcyjniejszą ofertę przedstawił nam „Invest-Park” Białogard, oferując nam wynajem powierzchni produkcyjnej w Inkubatorze Technologicznym. Uruchomienie działalności w nowej lokalizacji pozwoli nam na pełniejsze wykorzystanie potencjału firmy i utworzenie nowych miejsc pracy."

ADAM PANKOWSKI / PEŁNOMOCNIK ZARZĄDU / SBC WINDOWS & DOORS SP. Z O.O.

"Oferta Inkubatora Technologicznego jako jedyna spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Podpisaliśmy umowę w lutym a już w sierpniu uruchomiliśmy naszą działalność. To w Białogardzie znaleźliśmy najlepsze warunki lokalowe, najbardziej przyjazny samorząd i szerokie wsparcie w zakresie rekrutacji i szkolenia pracowników. Valassis Communications jest koncernem światowym. Posiada kilkanaście oddziałów w Europie i Ameryce Północnej. Nasz polski oddział zlokalizowany w Białogardzie stale się rozwija i jest nie tylko największym w Europie, ale także oddziałem, od którego inne kraje uczą się dobrych praktyk."

CHARLES D'OYLY/ DYREKTOR NA EUROPĘ / VALASSIS COMMUNICATIONS

MIASTO BIAŁOGARD

MIASTO BIAŁOGARD

Białogard to 25-tysięczne miasto w województwie zachodniopomorskim. Położony ok. 30 km od Koszalina, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych kraju, niedaleko morza i portów w Kołobrzegu i Darłowie, jest dobry miejscem do życia i prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Białogard to największy węzeł kolejowy na Pomorzu Środkowym. Każdego dnia przez stację Białogard kursuje ok. 70 składów pasażerskich i kilka towarowych. Stąd bezpośrednio można dojechać do większych ośrodków w kraju. Przez miasto przebiega droga wojewódzka (nr 163), o kierunku Kołobrzeg - Połczyn Zdrój - Czaplinek - Wałcz - Poznań oraz droga Białogard - Koszalin (nr 166) W odległości 8 km na północ od miasta przebiega droga krajowa Szczecin - Gdańsk (nr 6). Najbliżej położone lotniska to: Szczecin-Goleniów (95 km), Gdańsk (220 km) oraz Berlin (300 km).

białogard.jpg

Region wyróżnia się nie tylko dobrymi warunkami do inwestowania, ale także do wygodnego życia. Bliskość terenów wypoczynkowych, plaż oraz bogactwo przyrody decydują o atrakcyjności Białogardu. Niedaleko znajdują się znane uzdrowiska i kurorty - Kołobrzeg i Połczyn Zdrój oraz Darłowo. Ich mikroklimat, bogate w zwierzynę lasy i zasobne w ryby rzeki i jeziora, to główne walory regionu, w którym panują też doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa. Okolice Białogardu, przez który przepływa rzeka Parsęta, to raj dla wędkarzy. To miasto zieleni, wśród której działają liczne strefy aktywności.

Jest tu wszystko, co potrzebne do wygodnego życia i pracy: urzędy i instytucje otoczenia biznesu, banki, szpital, szkoły i przedszkola, centrum kultury, kino, kluby i obiekty sportowe, szkoły tańca i jogi.

 

Oferta regionu to także różnorodność restauracji oraz fantastyczna mieszanka smaków i tradycji kulinarnych. W naszym regionie zainwestowało już wiele firm, m.in.; z Niemiec, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin, Indii  i USA.

bottom of page